Szybka i skuteczna nauka języka angielskiego dla kobiet

Posted on

Język angielski jest jednym z najbardziej powszechnych języków na świecie, co więcej jest on uznawany za oficjalny w wielu krajach. O tym, że angielszczyzny używa się Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych wiedzą wszyscy, ale jak wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że po angielsku można także dogadać się m.in. w Singapurze i RPA? Nasuwa się myśl, że właściwie podczas każdego spotkania z obcokrajowcem poratuje nas język angielski. Jak się go nauczyć, mając na głowie ogrom spraw?

Jak upiec dwie pieczenie na jednym ogniu?

Zwykle większość kobiet ma tyle zajęć, że nauka nowych umiejętności sprawia im wielką trudność. Wygospodarowanie czasu na naukę i koncentracja na temacie to sprawy, które są szczególnie trudne, gdy jest jeszcze tyle do zrobienia. Ale właśnie po to istnieją efektywne metody nauczania! Skuteczne sposoby uczenia się języka angielskiego polegają głównie na stosowaniu go w praktyce. Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Kobiety, które mają dzieci, mogą skorzystać z możliwości oglądania bajek po angielsku. Jeśli dziecko jest na tyle małe, że nie zrozumie oglądanej bajki w tym języku, włączenie polskiej wersji z angielskimi napisami będzie idealnym rozwiązaniem. W Internecie dostępne są bajki z lektorem bądź dubbingiem dla dzieci, które są w stanie zrozumieć nieco więcej – wtedy można uczyć się razem z nimi!

Najprostsza nauka angielskiego

Metodą, która niejednokrotnie sugerowana jest w szkołach językowych ze względu na swoją prostotę i skuteczność, jest stosowanie karteczek samoprzylepnych z nazwami przedmiotów. Polega ona na przyklejaniu kartek ze słownictwem na obiekty w domu, tak, aby można było na nie zerkać i oswajać się z nazewnictwem. Ten sposób można wykorzystać na przykład w kuchni podczas gotowania. Jeśli np. do naleśników potrzebna jest mąka, a na jej opakowaniu napisane jest “flour”, słownictwo samo zaczyna wchodzić do głowy. Dzięki tej technice nauka 1000 słów w języku angielskim to bułka z masłem… czyli “piece of cake”!

Gdy czas się dłuży… wyciągnij telefon.

Kolejki w poczekalni bywają naprawdę bezlitosne. Czasem czas oczekiwania na załatwienie sprawy rozciąga się nawet do kilku godzin. Zamiast oglądania nic nie wnoszących publikacji w mediach społecznościowych, warto zainstalować na swoim smartfonie aplikację do nauki języka angielskiego. Wiele takich programów jest darmowych – należy to docenić i z tego korzystać, ponieważ bezpłatna nauka angielskiego nie pozostawia miejsca na wymówki. Można także ściągnąć na telefon aplikacje, które są bardziej zaawansowane, te zazwyczaj są już płatne, ale gwarantują możliwie najlepszą naukę angielskiego online. Ale jeśli jednak przeglądanie mediów społecznościowych weźmie górę nad nauką, to warto wybrać takie profile i posty, które są w języku angielskim. Zawsze coś zostanie w pamięci z tego, co zostanie przeczytane! Nawet, jeśli to tylko hasztag! Możesz też uczyć się popularnych czasowników nieregularnych lub poznać 1000 słów w języku angielskim dzięki którym będziesz mógł w prosty sposób się dogadać

Nauka angielskiego w samochodzie

Wiele współczesnych kobiet podczas załatwiania spraw przemieszcza się autem. To daje spore pole do popisu, jeśli chodzi o naukę języka angielskiego. W trakcie jazdy, o ile nie utrudni to skupienia i nie rozproszy uwagi, można chociażby słuchać podcastów w języku angielskim. Nawet bardzo początkujące kobiety mogą wykorzystać tę metodę – wystarczy uruchomić na YouTube filmik z nauką słownictwa i powtarzać słówka razem z audio. Paniom, które już co nieco rozumieją, przydatne okażą się nagrania dotyczące na przykład związków frazeologicznych – tu już będzie trochę gramatyki, która jest równie ważna, co nazewnictwo.

Czas na relaks? Czas na naukę!

Jeśli jakimś cudem wśród wszystkich obowiązków dnia codziennego znajdzie się wolna chwila, może warto sięgnąć po czasopisma, książki i filmy, które napisane są po angielsku? Jest to z pewnością wymagająca metoda, trzeba do niej dużo cierpliwości i samozaparcia, ale przynosi ona świetne efekty. Im bardziej praktyczna jest nauka języka, im bardziej “na głęboką wodę” rzucamy się z przyswajaniem wiedzy, tym lepsze rezultaty osiągamy. Książki dla osób początkujących, które mogą szczególnie przypaść do gustu Paniom, to:

  • “Mały Książę”, Antoine de Saint-Exupery;
  • “Alice in Wonderland. Alicja w Krainie Czarów. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami do nauki języka angielskiego” Lewis Carroll, Olga Akman;
  • “Lost World. Zaginiony świat. Powieść dla młodzieży z ćwiczeniami” Kevin Hadley;
  • “Ania z Zielonego Wzgórza. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami do nauki angielskiego” Lucy M. Montgomery;
  • “Penguin Readers Level 1: The Phantom of the Opera (ELT Graded Reader)” Leroux Gaston.

Co jest najważniejsze w najlepszej nauce angielskiego? Konsekwencja, zaangażowanie i czerpanie przyjemności z tego, co się robi! Satysfakcja, która będzie płynęła ze zrozumienia coraz to większej ilości słów, zdań, wypowiedzi… To napędza do dalszej nauki. Warto więc wykorzystać każdą chwilę w ciągu dnia, aby dowiedzieć się czegoś nowego i nauczyć się chociaż kilku nowych wyrazów, które później przekształcą się w coś większego. Najważniejsze to nie tracić zapału i wierzyć w swoje możliwości!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
  • Share

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.