Skuteczne sposoby na wybielanie zębów. Jak mieć białe zęby?

Posted on

Zęby są wizytówką każdej kobiety. Przecież każda z nas często rozmawia, śmieje się czy je. Wszystkie te podstawowe czynności wymagają odsłonięcia swojego uzębienia. Dla niektórych zęby nie stanowią problemu, a wręcz powód do dumy. Niektóre kobiety mają problem z niebyt białym uśmiechem. Jeżeli chcesz to skutecznie zmienić, to jest ku temu naprawdę wiele sposobów. Otóż wybielanie zębów może odbywać się nawet w domu. W jaki sposób tego dokonać? Zapraszam poniżej.

Na czym polega wybielanie zębów?

Na pewno wiele z was zastanawia się czy wybielanie zębów jest bezpieczne? Jak skutecznie wybielić zęby? Czy istnieją domowe sposoby na wybielanie zębów? Jednak zacznijmy od początku. Wybielanie zębów wykonuje się po to, aby pozbyć się z ich powierzchni nieestetycznych, powstałych przez lata przebarwień.

Przebarwienia wynikają przede wszystkim z diety jaką stosujemy, oraz wypijanych przez nas napoi i stosowania używek w postaci palenia papierosów. Mogą też być konsekwencją przez lata przyjmowanych leków albo być wynikiem towarzyszących chorób lub schorzeń.

Uśmiech, stanowi wizytówkę każdej kobiety. Czy tego chcemy, czy nie, zęby są zawsze  widoczne, dlatego warto o nie zadbać. Jeżeli nie potrafimy poradzić sobie domowymi sposobami, to warto udać się na wizytę do profesjonalisty i raz na zawsze zażegnać ów problem.

Wybielanie zębów u dentysty

Wybielanie zębów u dentysty jest chyba jedną z popularniejszych metod i zarazem najskuteczniejszą. Niestety profesjonalne wybielanie zębów wymaga cierpliwości i często podczas tego zabiegu można odczuwać nieprzyjemny dyskomfort.

Udając się do gabinetu stomatologicznego należy liczyć się z tym, że stomatolog musi przeprowadzić bardzo wnikliwy wywiad z pacjentem oraz rozpocząć wybielanie zębów od dokładnego przeglądu jamy ustnej. Stan zębów jest istotny. Jeżeli zęby nie są w najlepszym stanie, to należy podjąć ich leczenie jak najszybciej, a następnie przejść do wybielania.

Warto wiedzieć, że istnieją przeciwwskazania do wybielania zębów u dentysty. Należą do nich między innymi zapalenie dziąseł, aparat ortodontyczny, wiek poniżej 16 lat, ciąża i karmienie piersią czy nadwrażliwość zębów.

Razem z dentystą wybierany jest kolor, do którego będziemy dążyć. Zazwyczaj jest to rozjaśnienie o kilka tonów. Kolejny krok to piaskowanie i skaling. Dentysta musi usunąć kamień i osad, które powstały na zębach przez lata.

Po powyższych zabiegach można przejść do właściwego wybielania zębów. Tutaj dentyści polecają swoim pacjentkom dwa sposoby wybielania zębów: metoda nakładkowa oraz wybielanie na miejscu w gabinecie.

Metoda wybielania na miejscu

Jest najbardziej popularna i najczęściej stosowana. Polega na nałożeniu na zęby specjalnego żelu wybielającego. Następnie odpowiednią lampą Beyond, żel jest naświetlany i aktywowany do pracy. Dzięki tej metodzie pacjentka może szybko i skutecznie wybielić swoje zęby nawet o kilka tonów. Niestety ta metoda powoduje czasową nadwrażliwość zębów. Nie u każdego musi wystąpić, jednak jest to wysoce prawdopodobne zjawisko.

Kolejnym sposobem jest nałożenie na szkliwo specjalnej pianki wybielającej. Pianka również jest aktywowana specjalistyczną lampą Prevdent. Ten sposób jest polecany zwłaszcza kobietom, które cierpią na nadwrażliwość lub obawiają się bólu po zabiegu. Ten sposób wybiela wierzch zębów, jak i wnika w ich głąb. Zabieg trwa od 1 do 1,5 godziny.

Metoda nakładkowa w domu

Jeżeli z jakichkolwiek powodów nie chcemy wybielać zębów w gabinecie stomatologicznym, to postawmy na nakładki. Niestety te metoda jest dłuższa. Z nią unikniemy nadwrażliwości. Metoda nakładkowa polega na pobraniu przez dentystę wycisku naszych zębów i stworzeniu odpowiednich nakładek. Nakładki wypełniane są odpowiednim żelem wybielającym zęby. Tego typu nakładki nosimy stosowanie do wytycznych naszego dentysty. Zazwyczaj kilka godzin w ciągu dnia.

Warto także wiedzieć, że cena wybielania zębów jest wysoka. Oczywiście będzie się wahała, w zależności od miasta i renomy danego stomatologa, bądź gabinetu. Jednak za każdą z powyższych metod zapłacimy w granicach 1500 do 2000 tysięcy złotych.

Biała dieta – ważny element po zabiegu

Bardzo istotnym czynnikiem po jakimkolwiek wybielaniu zębów jest utrzymanie i zastosowanie się do właściwej diety. Taka dieta zwana jest białą, ponieważ należy w niej postawić na produkty białe (jak najmniej odbarwiające kolor). Chodzi tutaj przede wszystkim o wykluczenie z diety produktów, które mogą mocno przebarwić zęby, czyli wpłynąć na ich kolor. Powinno się unikać:

 • kawy;
 • mocnej, czarnej herbaty;
 • czerwonego wina;
 • papierosów;
 • czerwonych warzyw i owoców.

Efekty wybielania zębów są uzależnione od diety. Dlatego pamiętajmy o niej i starajmy się wybierać takie produktu, które nie wpłynąć na nowy odcień naszych zębów. Warto wybierać:

 • ziemniaki;
 • kalafior;
 • jogurty;
 • sery;
 • ryż;
 • drób, ryby;
 • zupy.

Domowe sposoby wybielania zębów

Dla tych z was, które mimo wszystko boją się wizyt u dentysty stworzony alternatywne sposoby na wybielanie zębów. Można poprawić ich odcień we własnej łazience, nie wydając tak dużych pieniędzy i bezboleśnie. Sposoby na domowe wybielanie zębów istnieją i jest ich wiele. Poniżej kilka metod. Wybierz najlepszą i rozpocznij wybielanie zębów w domowym zaciszu.

Pasty wybielające

Pierwszą metodą wybielającą zęby są pasty. Wystarczy udać się do odpowiedniej apteki lub drogerii i wybrać najlepszą pastę wybielającą zęby. Z łatwością je znajdziemy, ponieważ każda taka pasta jest podpisana. Jeżeli będziemy miały problem z wyborem, to skorzystajmy z pomocy fachowej obsługi danego sklepu.

Podczas wyboru pasty wybielającej kierujmy się jej składem. Dobrze, aby był w miarę naturalny. Zapoznajmy się dokładnie z zasadami jej stosowania i przeczytajmy ile musimy czekać na efekt śnieżnobiałych zębów. Zazwyczaj stosowanie pasty wybielającej nie jest trudne. Należy szczotkować zęby rano i wieczorem lub po każdym posiłku.

Paski wybielające

Kolejną metodą są paski wybielające. Również są niemniej popularne niż pasty. Stosowanie pasków wybielających nie jest skomplikowane. W jednym opakowanie mamy wystarczającą ilość pasków na pełną kurację, dla jednej osoby. Takie paski pokryte są żelem wybielającym. Przykleja się je na zęby, które chce się wybielić i chodzi tak około godziny, każdego dnia.

Oczywiście na rynku dostępne jest wiele rodzajów pasków wybielających. Ich ceny i skuteczność zależne są od firmy i skuteczności. Dlatego wybierając paski wybielające dokładnie zapoznajmy się z ich składem oraz zaleceniami. Musimy wiedzieć czy dany produkt nam nie zaszkodzi i czy będziemy mogły go używać. Dowiedzmy się też ile trzeba czekać na efekty i jakie zalecenia proponuje producent po zakończonej kuracji.

Węgiel aktywny wybielający zęby

Bardzo ciekawą propozycję stanowi węgiel aktywny. Może być dodatkiem do licznych past wybielających, ale może występować w formie proszku, naturalnie. Czy węgiel aktywny wybiela zęby? Wybiela, ponieważ jest to substancja absorbująca toksyny i zanieczyszczenia. W związku z tym przyciąga je do siebie, jak magnes.

Węgiel aktywny w proszku należy nałożyć na szczotkę do zębów i dokładnie wyszczotkować zęby. Po kilku minutach trzeba dokładnie wypłukać jamę ustną i umyć zęby jeszcze raz pastą. Tego typu kuracji powinna być zauważalna już po około dwóch tygodniach regularnego stosowania. Przed rozpoczęciem kuracji można pokusić się o zrobienie zdjęcia zębom i powtórzenia, po skończonej kuracji.

Wybielanie zębów olejem kokosowym

Ta metoda jest bardzo bezpieczna i naturalna, jednak należy być systematyczną i pamiętać o płukankach. Otóż przede wszystkim kupmy jak najlepszej jakości olej kokosowy. Najlepiej BIO, nierafinowany. Olej kokosowy może mieć zbitą konsystencję, lecz absolutnie nie należy się tym przejmować, ponieważ gdy weźmiemy go do buzi szybko ją zmieni.

Każdego dnia, rano, tuż po przebudzaniu się, a przed poranną toaletą, weźmy łyżeczkę oleju kokosowego w usta i zacznijmy nim płukać jamę ustną. Wykonujmy takie ruchy, jak podczas płukania zębów, po wyszorowaniu ich pastą. Przez około 3 minuty miejmy olej w buzi, wykonując płukanie. Po zakończeniu procesu, umyjmy zęby jak zawsze pastą do zębów.

Olej kokosowy również ma właściwości oczyszczające. Oprócz tego do jego właściwości można zaliczyć ochronę zębów przed próchnicą i kamieniem nazębnym oraz dbanie o świeży oddech. Dzięki temu zabiegowi, wybielimy odrobiny zęby. Ne będzie to efekt zniewalający, jednak jeżeli któraś z was chce odrobinę podrasować uśmiech, to olej nada się idealnie.

Czy wybielanie zębów jest skuteczne?

Na koniec tego artykułu odpowiem na najbardziej nurtujące pytanie. Skuteczność wybielania zębów jest zależna od wybranej metody. Najskuteczniej wybielimy zęby metodami stomatologicznymi. Oczywiście wiążą się one z największym wydatkiem, jednak z równoznaczną skutecznością. Decydując się na wybielanie zębów u dentysty, należy liczyć się z tym, że zabieg nie jest wieczny. Należy stosować się do diety oraz regularnie odwiedzać stomatologa na wizyty kontrolne. Dzięki takim spotkaniom dowiemy się kiedy powinnyśmy powtórnie wykonać zabieg wybielania zębów.

Wszystkie metody domowe będą cechowały się niższą skutecznością. Wybierając produkty dostępne dla każdego liczmy się z tym, że poprawimy swój koloryt jednak o zaledwie parę tonów. Wszystko zależy od tego jaki efekt pragniemy uzyskać. jeżeli danej kobiecie zależy o utrzymaniu efektów wybielania lub chce jedynie o ton wybielić zęby, to domowe sposoby będą jak znalazł.

Mimo wszystko chcąc utrzymać efekty wybielania, należy stosować się do zasad diety i codziennych, poprawnych nawyków. Chodzi tutaj przede wszystkim o pożegnanie się z nałogiem palenia papierosów oraz o tym, że dla utrzymania efektu białych zębów, najlepsze jest diety bogata w białe lub neutralne produkty. Stosując się do wszystkich wytycznych, już po kilku tygodniach nasze zęby mogą stać się naszą najlepszą i najjaśniejszą wizytówką.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
 • Share

1 Comments

 1. Anonim says:

  4.5

Leave a comment

Your email address will not be published.