Pranie wykładzin i tapicerowanych mebli. Wiosenne porządki

Posted on

Pranie tapicerki meblowej i samochodowej oraz pranie dywanów i wykładzin, to usługa, którą w każdym mieście świadczy co najmniej kilka firm. Dywan do prania do takiej firmy można oczywiście zawieźć. W przypadku wykładzin, tapicerowanych mebli i konieczności wyprania tapicerki samochodowej jest nieco trudniej. Pracownika firmy trzeba zaprosić do siebie, by na miejscu wykonał usługę prania wykładzin czy tez innych rzecz, które trzeba wyprać przy pomocy odkurzacza piorącego. Czy w jakiś sposób należy się do tej wizyty przygotować?

Nie ma potrzeby przygotowywania pomieszczenia, w których będzie wykonywane pranie dywanów czy innych rzeczy

Odkurzacz piorący nie jest urządzeniem, które rozpryskuje wodę z proszkiem pod bardzo wysokim ciśnieniem. To nie jest myjka wysokociśnieniowa, dlatego nie ma potrzeby przygotowywania w jakikolwiek sposób pomieszczenia, w którym leży dywan do wyprania, czy stoją meble, których tapicerki będą czyszczone. Osoba używająca odkurzacza piorącego nie doprowadzi do zamoczenia mebli czy też innych elementów wyposażenia pomieszczenia. W przypadku prania tapczanu czy też kanapy, na której się śpi, warto sprawdzić, czy w środku nie ma pościeli. Zanim zacznie się pranie kanapy, foteli, tapicerki, dywanów,  należy je dokładnie odkurzyć i wyczyścić. Zawsze bowiem choć w niewielkim stopniu może ulec zamoczeniu. W przypadku mebli stojących przy ścianach, warto nieco odsunąć je w głąb pokoju, by człowiek zajmujący się praniem tapicerki mógł ze ssawką odkurzacza piorącego dotrzeć do każdej tapicerowanej części mebla i ją wyczyścić. Przy praniu tapicerki meblowej – szczególnie jej brzegów woda z proszkiem może kapać na podłogę. Można ją zabezpieczyć, lub po prostu przygotować suchą szmatkę, by osoba zajmująca się praniem mogła podłogę na bieżąco wycierać.

Przygotowanie dywanów lub wykładzin do prania

Jeśli pranie wykładzin ma być wykonywane na miejscu u klienta, przed przyjazdem osoby, która ma wykonać usługę, warto dywany i wykładziny, które będą prane dokładne odkurzyć. Drobinki piasku pozostające w zakamarkach dywanów i wykładzin mogą oczywiście tez zostać wciągnięte przez odkurzacz piorący, jednak dywany i wykładziny, w których jest sporo piasku pierze się trudniej i dłużej, przez co koszt usługi może być wyższy. Lepiej więc samodzielnie je odkurzyć zwykłym odkurzaczem. Dywany warto też podnieść i wymieść piasek, który znajduje się pod nimi. Pranie tapicerki samochodowej to bardzo popularna usługa którą zamawia coraz więcej Polaków.

Przygotowanie auta do prania tapicerki samochodowej

Firma, która działa w branży pranie dywanów i pranie wykładzin, najczęściej ma też w ofercie pranie tapicerki samochodowej. Wybierając taką usługę, warto pamiętać o przygotowaniu auta do jej wykonania. Z bagażnika i wnętrza auta warto usunąć wszelkie rzeczy, by do tapicerki był swobodny dostęp. Można wyjąć zagłówki – zostaną wyprane osobno. Oczywiście trzeba też wyjąć dywaniki samochodowe i – jeśli się da – także fotele.

Oczywiście po zamówieniu usługi czyszczenia, wykładzin czy tapicerki samochodowej, nie ma obowiązku przygotowywania czegokolwiek, by łatwiej można było wykonać usługę, jednak to jednak wskazane. Przyspiesza czas realizacji usługi i często bardzo pozytywnie wpływa na jej koszt.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
  • Share

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.