Jaki makijaż na daną okazję? Jak zrobić makijaż w domu?

Posted on

Makijaż jest znany ludzkości od wieków. Właściwie chyba od zawsze staramy się w różny sposób upiększyć swój wygląd. Oczywiście makijaż zmienia się wraz z nami i tak przez lata przyjmował przeróżne formy. Choć najbliższy jest nam współczesny, to detale makijażowe poprzedniego stulecia wciąż wracają w różnych modach i stylach.

Zawsze jednak makijaż miał jedno zadanie – sprawić, że będziemy wyglądali lepiej. Najczęściej również ma zbliżyć nasz wygląd do obowiązującego akurat kanonu czy ideału piękna, który nigdy nie jest raz ustalony. Jest natomiast wypracowywany przez grupy ludzi o danej narodowości, mentalności, może też zależeć od szerokości geograficznej. Stąd też rozmaite style, wzory czy tendencje w makijażu, które pozwalają nam manipulować swoim wyglądem.

Większość z nas decyduje się na podkreślenie swoich atutów urody, eksponując to, co w nas najlepsze a jednocześnie ukrywając to, co się nam mniej podoba. Ponadto współczesny rynek produktów do makijażu oferuje nam niezwykle duży wybór przeróżnych kosmetyków świetnej jakości, które można kupić już w naprawdę niskiej cenie.

Makijaż twarzy

Podstawą każdego makijażu jest dobry grunt, który będzie bazą dla nakładanych kosmetyków, czyli nasza skóra. Ważne, aby skóra była odpowiednio wypielęgnowana, wtedy kosmetyki faktycznie ją upiększą. W innym razie mogą podkreślić suche skórki, zmarszczki czy krostki.

Pielęgnacja skóry pod makijaż

Taka klasyczna pielęgnacja opiera się na dwóch filarach: oczyszczaniu i odżywianiu/ nawilżaniu. Przed umalowaniem się nie należy specjalnie myć twarzy. O wiele ważniejsze jest, aby konsekwentnie dbać o skórę na co dzień, czyli rano i wieczorem umyć dokładnie twarz, nałożyć tonik, a później zaaplikować na nią krem. Po chwili można nałożyć na skórę podkład. Istotną sprawą dla pięknego i trwałego makijażu jest peeling, czyli mechaniczne lub chemiczne pozbycie się martwego naskórka. Jeśli tego nie zrobimy, to podkład i puder mogą źle układać się na naszej skórze.

Wskazówka: Pielęgnacja pod makijaż nie powinna się za bardzo różnić od naszej codziennej troski o skórę. Szczególnie przed ważnym wyjściem nie próbuj nowych kosmetyków i nie zmieniaj niczego w swoim codziennym dbaniu o skórę. Peeling należy wykonać dwa dni wcześniej.

Kiedy już odpowiednio zadbamy o naszą skórę i chcemy wykonać makijaż, należy zacząć od nałożenia podkładu. Na rynku znajdziemy mnóstwo produktów: od tych kryjących, cięższych do lekkich kremów bb. Podkłady różnią się także wykończeniem – jeśli mamy tłustą skórą, warto zwrócić się w stronę matujących produktów, a jeśli suchą to powinny nas zainteresować nawilżające produkty. Pomocne przy nakładaniu podkładu będą gąbeczka lub pędzel – dzięki nim równomiernie rozłożymy produkt. Oczywiście, nie należy wiązać swoich ostatecznych wyborów z tym, co znajdziemy na opakowaniach (choć powinno być tak, że opis produktu w pełni oddaje jego charakter). Należy wziąć pod uwagę również swoje upodobania i potrzeby. Jeszcze kilka lat temu większość z nas stawiała na mocne krycie i całkowicie matową twarz, teraz natomiast prym wiodą produkty, które dają wrażenie młodej, świeżej, nawet mokrej skóry.

Kolejnym produktem, który będzie bardzo przydatny w makijażu twarzy to puder. Puder ma za zadanie utrwalić i zabezpieczyć nasz makijaż. Podobnie jak w przypadku podkładów, tak i tutaj możemy liczyć na produkty o przeróżnym charakterze: od matujących naturalnych pudrów jak np. puder ryżowy czy bambusowy, przez utrwalające, po rozświetlające. Dobieramy je w zależności od potrzeb naszej skóry i upodobań. Na pewno posiadaczki tłustej skóry będą zadowolone z ryżowych pudrów sypkich, bezproblemowe i suche skóry będą dobrze wyglądały w pudrach utrwalających i rozświetlających.

Rozświetlasz, bronzer, róż i konturowanie

Konturowanie to technika, która wykorzystuje wrażenie światło-cienia i kosmetyki znacznie jaśniejsze i ciemniejsze od naszego koloru skóry. Polega na tym, że punkty, które chcemy, aby dawały wrażenie mniejszych, wgłębionych malujemy bronzerem (miejsce pod kością policzkową w stronę ucha, czoło przy linii włosów oraz tuż pod linią żuchwy). Jasnym produktem (zwykle korektorem) zaznaczamy kości jarzmowe, środek czoła, nosa i brody oraz łuk Kupidyna, co da wrażenie wypukłości. Konturowanie powinno być dostosowane do kształtu naszej twarzy, a jego celem jest zbliżenie kształtu naszej twarzy do owalu. Do kontrowania dobrze sprawdzą się pędzle w kształcie jajeczka, które umożliwiają precyzyjną aplikację kosmetyku. Konturowanie może być wykonywane na morko i sucho.

Konturowanie na mokro polega użyciu kremowych produktów nałożonych na podkład, kiedy jeszcze nasza skóra nie jest przypudrowana. W rozprowadzeniu produktów dobrze sprawdzi się gąbka do makijażu lub pędzel, którym nakładaliśmy podkład. Produkty mokre nakładamy w miejscach, o których już wspominaliśmy tak, aby jak najbardziej zbliżyć naszą twarz do kształtu owalu. Konturowanie na mokro doskonale wpisuje się w najnowsze trendy i daje wrażenie świeżej młodej skóry. Natomiast, jeśli wygodniej nam posłużyć się produktami suchymi, to dobrze sprawdzą się kosmetyki wypiekane lub prasowane. Ważne, żebyśmy odpowiednio dobrały kolory do naszej karnacji.
Bronzer powinien być dopasowany do naszego odcienia skóry. Istotne jest, aby kolor bronzera nie był za zimny, ponieważ wtedy cień wykonany takim kosmetykiem będzie wyglądał jak siniak, ani za ciepły, gdyż wtedy zamiast cienia na policzku pojawi się pomarańczowa plama. Oczywiście, chłodne typy urody będą lepiej wyglądały w bronzera o neutralnych i chłodnych odcieniach, natomiast ciepłe w produktach o kolorze mlecznej czekolady w neutralnej bazie kolorystycznej.

Brązowienie czy konturowanie

Brązowienie to zabieg, który wpisuje się w konturowanie, ale do tego używa się kosmetyku o ciepłym lub neutralnym odcieniu. Efekt, jaki chcemy uzyskać w brązowieniu to delikatne opalenie twarzy, skóra lekko muśnięta słońcem. Żeby uzyskać taki efekt należy nałożyć bronzer tam, gdzie może opalić nas słońce, czyli nie tylko pod kością policzkową, ale również na niej. Dobrze używać do tego pędzli średniej wielkości, skośnie ściętych, ponieważ pozwoli to lepiej rozprowadzić produkt.

Jak nakładać róż?

Przy konturowaniu nie wspomnieliśmy ani słowem o różu, a jednak jest on istotny w makijażu twarzy. To dlatego, że róż nie służy nadawaniu kształtu twarzy, ma jedynie za zadanie nadanie jej młodzieńczego wyglądu. Róż dobieramy do odcienia naszej pomadki – jeżeli decydujemy się na neutralną, ciepłą pomadkę, to będzie nam pasował brzoskwiniowy róż, jeśli natomiast lubimy usta w kolorze chłodnego róż np. z fioletową bazą, to użyjmy różu w podobnej tonacji. Róż nakładamy nad bronzerem, mniej więcej na środku policzka pędzlem o dłuższym lekko zbitym włosiu.

Jak nakładać rozświetlacz?

Podobnie jak w przypadku różu tak i rozświetlacz nie stanowi fundamentu konturowania. Jest natomiast dodatkiem, który sprawia, że makijaż staje się bardziej rozświetlony, promienny. Rozświetlacz nakładamy w miejsca, które chcemy uwypuklić, czyli szczyty kości jarzmowych, czubek nosa i łuk Kupidyna. Niektórzy rozświetlają wewnętrzne kąciki oczu i czoło. Rozświetlacz dobrze nałoży się pędzlem z naturalnego włosia o kształcie wachlarza. Rozświetlacz jest kosmetykiem, który dla wielu z nas może okazać się kontrowersyjny – przez to, że odbija światło, podkreśla fakturę skóry, więc jeśli nasza skóra nie jest gładka, to taki produkt podkreśli jej mankamenty.

Jak dobrać makijaż do koloru oka?

Wydaje się, że to właśnie oczy są najważniejszym elementem naszej twarzy, one najpełniej wyrażają nasze emocje. Niezależnie od ich koloru, zwykle zwracają uwagę i dlatego warto dodatkowo jeszcze podkreślić ich kolor z pomocą makijażu. Codzienny makijaż bazuje na kolorach nude – brązach, beżach, zgaszonych różach, czyli kolorach zbliżonych do naturalnej barwy skóry i włosów. Takie kolory pasują każdemu, niezależnie od typu urody.

Ważną kwestią będzie ciepła i zimna tonacja: osoby o ciepłym typie urody dobrze będą wyglądały w ciepłych barwach, zimne w zimnych. Jeżeli zależy nam na wprowadzeniu odrobiny koloru w naszym codziennym makijażu, warto wiedzieć, jak dopasować określony kolor cienia lub kredki, by maksymalnie wydobyć nasz kolor tęczówki.

Na początku warto przyjąć odrobinę teorii. Wszystkie kolory mają swoje przeciwieństwa. Na kolistej palecie barw są to kolory, które leżą naprzeciwko siebie, czyli barwy komplementarne. Zestawienie ze sobą dwóch barw komplementarnych sprawi, że oba kolory będą wydawały się nam mocniejsze, bardziej nasycone. Jeśli chcemy przemycić odrobinę koloru do naszego codziennego makijażu, to warto postawić na kreskę lub lekkie cieniowanie właśnie w kolorze przeciwnym do naszej tęczówki, wówczas jej kolor wyda się nam wyraźniejszy.

Triki ułatwiające makijaż oka

 • Używaj bazy – nie musi być to baza przygotowana przez producenta., możesz wykorzystać korektor pod oczy.
 • Przypudruj lub nałóż matowy beż pod łuk brwiowy – to zabezpieczy przestrzeń wokół oka i da większą kontrolę nad rozkładaniem cienia.
 • Równomiernie rozkładaj produkty zarówno te kremowe jak i suche.
 • Zaopatrz się w pędzle o różnej wielkości. Małe pędzle będą odpowiednie do precyzyjnych ruchów, większe rozłożą równomiernie produkty na większych powierzchniach.

Jaki makijaż do oczów brązowych?

Brązowy będzie nam trudno odnaleźć na kolistej palecie barw, ale to po prostu ciemny odzień pomarańczu i czerwieni. Barwami komplementarnymi dla brązowej tęczówki oka będą zielenie, niebieskości i fiolety. W makijażu dziennym nie ma potrzeby malowania sobie całej powieki na fioletowo, dobrze będzie wyglądała cienka kreska w liliowym lub granatowym kolorze blisko linii rzęs.

Jaki makijaż do oczów niebieskich?

Makijaż niebieskich oczu jest o tyle łatwy, że komplementarną barwą dla niebieskiego są między innymi brązy, więc niebieska tęczówka niesamowicie wygląda właśnie w dziennym makijażu nude. Jeśli zależny nam na intensywnym akcencie kolorystycznym, to doskonale będzie wyglądał żółty, pomarańczowy i czerwony oraz różne odzienie tych kolorów. Złoto, cegła i bordo również wydobędą głębię niebieskiej tęczówki.

Jaki makijaż do oczów zielonych?

Barwy komplementarne dla zieleni to czerwienie, pomarańcze i fiolety. Kreska w kolorze ciemnego wina wydobędzie głęboki zielony kolor naszej tęczówki. Gdy wolimy zrezygnować z kolorowych akcentów, to przy makijażach w kolorach nude, wybierajmy te cienie, które mają ciepły, czerwonkawy ton.

Makijaż opadającej powieki
Najważniejsze w makijażu opadającej powieki będzie zrozumienie zasady działania kolorów, jakich użyjemy w makijażu. Tak jak w przypadku konturowania, tak i tu ciemne kolory będą dawały wrażenie oddalenia i zmniejszenia, jasne (zwłaszcza błyszczące) – powiększenia, uwypuklenia miejsca, na które nałożymy dany kolor.

 1. Jasny kolor nałóż pod łuk brwiowy i w wewnętrzny kącik oka.
 2. Znajdź miejsce, gdzie rozpoczyna się oczodół i tam nałóż ciemniejszy cień (najlepiej w kolorze neutralnego brązu, matowy), tworząc chmurkę cienia.
 3. Środek ruchomej powieki zaznacz błyszczącym cieniem.
 4. Dokładnie blenduj cienie.

Czego nie robić:

 • Nie nakładaj jasnego błyszczącego cienia na całą powierzchnię powieki. Jasny cień pokreśli powiekę, ale również fałd skóry, który ją przysłania.
 • Nie rysuj grubych kresek – one zabierają przestrzeń ruchomą powieki.
 • Nie używaj czarnej kredki na linii wodnej, zamień ją na beżową.

Makijaż ust

Tak jak w przypadku naszej skóry twarzy, tak i tu pierwszym punktem estetycznego makijażu jest pielęgnacja ust. Przed wykonaniem makijażu należy speelingować usta i dobrze je nawilżyć, aby pozbyć się suchych skórek i strupków. Na początku należy się zastanowić, jaki efekt chcemy uzyskać: matowe, kremowe czy błyszczące usta.

Jeśli zależy nam na trwałym makijażu i używamy produktów przeznaczonych do tego, czyli zastygających, matowych pomadek, to upewnijmy się, że na ustach nie ma pozostałości balsamu – to może zmienić formułę nakładanego kosmetyku. Przyda się nam również konturówka w kolorze pomadki lub do niej zbliżonym, dzięki niej uzyskamy dokładny kontur naszych ust. Ważne jest to, aby w nie wyjeżdżać konturówką w kącikach ust. O ile możemy powiększyć swoje usta wyjeżdżając poza ich linie na środku, o tyle musimy pamiętać, żeby kolor leżał równo z linią kącików ust. Takie pomadki mogą trochę wysuszać usta, więc należy używać balsamu, zwłaszcza na noc.

Amatorki wykończeń kremowych na ustach na pewno nie będą narzekać na suchość ust, ale muszą być przygotowane na dokładanie produktu co jakiś czas dla pełnego efektu. Kremowe pomadki pięknie wyglądają, nawilżają usta, ale nie są zbyt trwałe, dzięki czemu nie wymagają od nas tak dużej precyzji podczas aplikacji.

Wreszcie czas na balsamy i błyszczyki. Z racji swojej formuły są to kosmetyki najmniej trwałe, ale tez najmniej wymagające – z łatwością je nałożymy na usta nawet bez lustra. Świetne dla osób w każdym wieku, idealne do torebki. Często łączą w sobie również właściwości odżywcze Na rynku znajdziemy produkty o przeróżnych kolorach i wykończeniach: od szklistych po drobinkowe, na przezroczystej lub kolorowej bazie.

Makijaż w każdym wieku

Niezależnie od ile mamy lat, każda i każdy z nas chce wyglądać jak najlepiej, dlatego też sięgamy, bo kosmetyki, które pozwolą nam upiększyć swój wygląd. Trzeba jednak mieć świadomość, że niektóre kosmetyki mogą dać nam zupełnie odwrotny efekt. Określone wykończenia kosmetyków będą odpowiednie dla różnych typów skór i będą również podkreślały auty lub mankamenty naszej skóry.

Jaki makijaż dla nastolatki?

Wielu twierdzi, że nastolatki w ogóle nie powinny się malować – „nie ma co szpecić młodej skóry” powiedzą, ale trudno to przyjąć wielu młodym osobom, zwłaszcza tym, które mają widoczne problemy ze skórą. Jeśli faktycznie takie problemy masz, to postaw na lekki krem kryjący i korektor, który pozwoli punktowo zamaskować drobne niedoskonałości.
Młoda skóra pięknie wygląda w lekkich kosmetykach, o niepełnym kryciu i rozświetlającym wykończeniu. Kolory, które warto mieć w swojej kosmetyczne to pastele, jasne brzoskwinie, morele i róże oraz półprzezroczyste czerwienie.

Makijaż dla skóry dojrzałej

To drugi typ skóry, który zasługuje na oddzielne omówienie, to skóra dojrzała. Skóra dojrzała to taka, na której widać już zmarszczki, brakuje jej napięcia i blasku. Jej makijaż może być problematyczny dlatego, że nie wszystkie kosmetyki dobrze układają się na skórach dojrzałych. Przede wszystkim unikaj zbyt mocnego makijażu cery, kluczem są cienkie warstwy podkładu i mała ilość pudru. Skóra dojrzała powoli traci zdolność do własnego nawilżenia, więc nałożenie na nią grubej warstwy pudru odbierze jej blask. Kolejną istotną sprawą jest używanie zbyt ciemnych kolorów w makijażu oka, głównie kredki. Zastąp czarną kredkę na linii wodnej beżową kredką, a czarną kredkę do brwi brązową lub grafitową. Jeśli chodzi o makijaż ust postaw na błyszczyki i kremowe pomadki, matowe wykończenia podkreślają fakturę ust i postarzają.

Makijaż okolicznościowy

Są sytuacje w naszym życiu, kiedy chcemy wyglądać naprawdę wyjątkowo. Wówczas zależy nam nie tylko na spektakularnym wyglądzie, ale także na trwałości wykonanego makijażu. Rozwiązania są dwa: wykonać taki makijaż samodzielne lub skorzystać z usług profesjonalnej makijażystki. Wszystko zależy od tego, czy malujesz się na co dzień. Jeśli nie, to nie ma sensu kupowania pełnego zestawu kosmetyków kolorowych, którego później nie zużyjesz, wówczas lepiej skorzystać z usług makijażystki.
Bardzo ważną sprawą jest to, aby bezpośrednio przed ważną okazją nie wykonywać żadnych intensywnych zabiegów u kosmetyczki. Nawet najlepsze kosmetyki nie przykryją silnego podrażnienia lub łuszczenia się skóry. Jeśli chcemy profesjonalnie zadbać o swoją skórę przed ważną okazją, niech ostatni zabieg będzie wykonany minimum miesiąc przed ważnym dniem.

Jaki makijaż na ślub?

Zaczniemy banałem – dzień śluby to jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. Nic więcej dziwnego, że chcemy wyglądać wówczas najlepiej, jak to możliwie. Makijaż ślubny musi dobrze wyglądać na zdjęciach w blasku fleszy, być trwały i wykonany po wizycie u fryzjera. Na ślubnych kobiercach królują neutralne kolory i świetliste wykończenia. Ciemne i wyraziste kolory niewiele wybaczają, więc przy większym wzruszeniu będzie widać każdy ubytek w makijażu.

Wskazówka: Zadbaj o oczy! Wiele z nas przychodzi na makijaż z zaczerwienionymi, łzawiącymi oczami. Emocje dają o sobie znać, a łez nie przykryje żaden pokład, dlatego pół godziny przed wykonaniem makijażu zakrop oczy sprawdzonymi kroplami. To orzeźwi spojrzenie i zniweluje zaczerwienie, co wpłynie na całokształt makijażu.

Makijaż wieczorowy

W makijażu wieczornym obowiązują te same zasady, co w makijażu ślubnym. Wyjątkiem będą kolory i wykończenia. Makijaże wieczorowe to przede wszystkim ciemne kolory, więc jeśli dobrze czujemy się w ciemnym kolorze można zdecydować się na smokey eye, czarne kreski zakończone jaskółką czy ciemne matowe usta. Istotną kwestią będzie postawienie na jeden mocniejszy akcent – jeśli wybieramy karminową szminkę, makijaż oka wykonajmy w neutralnych barwach.

Jaki makijaż sylwestrowy?

W tę jedną noc w roku warto zaszaleć. Wieczór sylwestrowy nie niesie ze sobą dodatkowych sytuacji stresowych, to czas zabawy. Organizowane wtedy przeróżne imprezy, niekiedy tematyczne, są świetnym momentem, żeby wykonać wyjątkowy makijaż, taki z którego rezygnujemy w inne dni, ponieważ jest zbyt kontrowersyjny. Sylwester to dzień, kiedy konwenanse możemy odsunąć na dalszy plan. Makijaż okolicznościowy w sylwestra może być kolorowy i błyszczący. Dobrze sprawdzą brokaty i iskrzące pigmenty dające wrażenie mokrej tafli na powiece. Przydatne w makijażu sylwestrowym będą kosmetyki o przedłużonej trwałości i mocniejszym kryciu, które spotęgują i zrównoważą efekt intensywnego oczu. Ważne jest, aby makijaż twarzy był dopasowany intensywnością do makijażu oczu i ust. Ciemne i błyszczące cienie będą lepiej wyglądały w towarzystwie idealnej skóry.

Makijaż u makijażystki

Obecnie wiele osób z dziedziny usług kosmetycznych specjalizuje się jedynie w wykonywaniu makijaży okolicznościowych. Takie osoby z powodzeniem wykonują makijaż ślubny lub wieczorowy. Profesjonalista w swym fachu doradzi Wam, jakie kolory, odcienie i wykończenia będą adekwatne na daną okazję. Przede wszystkim makijażysta dopasuje makijaż do Waszego typu urody i cery. Blondynki i rudowłose będą wyglądały korzystniej w jaśniejszych kolorach o odpowiedniej do karnacji tonacji, ciemne kolory będą dobrze wyglądały na brunetkach i szatynkach. Co więcej makijażysta zwykle oferuje również makijaż próbny, podczas którego dopasowuje kosmetyki do typu urody i upodobań. Warto skorzystać z usług profesjonalisty, jeśli dopiero zaczynamy przygodę z makijażem. Podczas takiego spotkania dowiemy się, jak się malować i jakich kosmetyków używać w codziennym makijażu.

Makijaż w salonie kosmetycznym

Salon kosmetyczny to nie tylko miejsce, gdzie znajdziemy propozycje pielęgnacyjne dla naszej skóry, profesjonalne gabinety medycyny estetycznej i kosmetyki oferują również makijaże. Coraz rzadziej są to makijaże wykonywane jednorazowo (tym zajmują się makijażystki), częściej, zwłaszcza w renomowanych salonach, są to makijaże permanentne.
Makijaż permanentny to nic innego jak płytko osadzony tatuaż wykonany naturalnymi barwnikami. Najpopularniejsze są makijaże permanentne brwi, ust i oczu. Taki makijaż pozostaje na skórze nawet kilka lat.

Makijaż permanentny – dla kogo?

Makijaż permanentny to bardzo duże ułatwienie dla tych, którzy:

 • nie mają lub nie chcą poświęcać czasu na makijaż, a chcą go nosić;
 • nie malują się, bo jest to dla nich niewygodne, ale chcą lepiej wyglądać np. sportowcy;
 • cierpią na alergie związane ze składami kosmetyków kolorowych;
 • mają cienkie i słabe rzęsy lub brwi (również po chemioterapii);
 • mają słabą czerwień wargową;

Natomiast nie powinny wykonywać makijażu permanentnego osoby, które:

 • są chore na nowotwór, cukrzycę, łuszczycę, hemofilię, anemię, bielactwo;
 •  są w ciąży lub karmią piersią;
 • przyjmują antybiotyki, leki przeciwzakrzepowe lub antydepresanty;
 • mają aktywną opryszczkę.

• Makijażu ust nie poleca się wykonywać osobom, które noszą aparat, a oczu – osobom, które cierpią na schorzenia gałki ocznej jak jaskra czy częste zapalenie spojówek.

Permanentny makijaż ust

To świetne rozwiązanie, jeśli nie odpowiada nam kształt lub kolor ust. Malowanie ust szminką może być uciążliwie, no i nie daje trwałych efektów, które okazują się kluczowe zwłaszcza w przypadku konturu ust. Profesjonalna kosmetyczka dobierze odpowiedni kolor z bogatej palety kolorystycznej (od neutralnych różów po intensywne odcienie).
Ważne: Przed zabiegiem należy odpowiednio zadbać o usta. Intensywnie je nawilżać, a kilka dni przed zabiegiem stosować preparat przeciwwirusowy. Wypielęgnowana skóra lepiej przyjmuje pigment. Usta są bardzo delikatne i niestosowanie się do tych zaleceń, może skutkować przebarwieniami.

Permanentny makijaż brwi

Linia i kolor brwi decydują o wyglądzie naszej twarzy. Brwi jednak nie rosną w kształcie, który idealnie podkreśla naszą urodę, włoski rosną nierówno, bywają rzadkie. Specjalista dobierze odpowiednio kolor i kształt brwi do naszego typu urody i kształtu twarzy. Obecnie stosuje się dwie metody wypełniania brwi: imitując pojedyncze włoski lub cieniowanie. Wszystko jest ustalane wspólnie z klientem.
Ważne: Na jakiś czas przed zabiegiem zrezygnuj z regulacji brwi (nawet na dwa miesiące), wtedy łatwiej będzie dobrać odpowiedni kształt. Dodatkowo zadbaj o nawilżenie i pozbycie się suchych skórek. Zadbana skóra lepiej przyjmuje pigment.

Permanentny makijaż oczu

Polega na wykonaniu kreski przy linii rzęs. To podkreśli spojrzenie i nada mu wyraźny charakter. Kreska w odpowiednim kolorze podkreśli kolor naszej tęczówki. Taka kreska to świetne rozwiązanie dla tych, którzy mają uczulenie na kosmetyki do makijażu oczu.
Ważne: Najmniej miesiąc przed pigmentacją należy zaprzestać stosowania odżywek na porost rzęs.

Podsumowanie

Najważniejsze w makijażu jest to, co się nam właściwie podoba. Jeśli w którymś momencie uznamy, że to co obecnie króluje na wybiegach mody jest dla nas nieodpowiednie, źle się w tym czujemy, nie pasuje nam, to nie ma sensu na ślepo powtarzać trendów, które nam nie służą. O wiele ważniejsze jest to, jak się w czymś czujemy i co się nam podoba. Makijaż wymyślono po to, aby zmienić, nie tylko nasz wygląd, ale również nasze samopoczucie. W myśl zasady, że modne jest to, co się nam podoba, warto spojrzeć na trendy z przymrużeniem oka i dostosować je do naszych potrzeb i upodobań. Pamiętajmy również, że makijaż ma podkreślić nasze atuty i cechy indywidualne, a nie zakryć wszystko sprawia, że jesteśmy sobą. Niech malowanie się nie będzie dla nas obowiązkiem, a możliwością, która da nam radość i frajdę.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
 • Share

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.

Dołącz do nas :)

Otrzymuj nowości ze świata mody i porady dla kobiet. 

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera