Jaki ładny i modny portfel warto wybrać i kupić?

Posted on

Damski portfel to nieodłączny element każdej kobiecej torebki. Jest jednym z przedmiotów, które często użytkują mężczyźni, młodzież jak i kobiety. Potrzebujesz miejsca na kilka kart kredytowych z niewielkim miejscem na bilony? A może wolisz mieć wszystko posegregowane z pomocą dużego portfela kształtami przypominającego torebkę. Jedno jest pewne, każda kobieta znajdzie idealny model portfela dostosowany pod własne preferencje i zapotrzebowanie. Jeżeli nosisz z dużo gotówki, to postaw na większe portfele z wieloma przegrodami. Jeżeli robisz zakupy kartami, wybierz portfel mniejszych rozmiarów. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i tego, z czym najlepiej się czujesz. Poniższy artykuł podpowie, jaki portfel jest najtrwalszy oraz da Ci garść cennych ciekawostek na temat tego niewielkiego przedmiotu codziennego użytku.

Skąd wzięło się słowo portfel?

Warto przybliżyć nieco historii na temat portfela. Tysiące lat temu ludzie płacili za pomocą wymiany. Jedni oddawali kurę, dostając mleko, a inny wymieniali drewno na kamień. Tego typu przykładów jest mnóstwo w historii i można, by je mnożyć. W końcu trzeba było sobie radzić.

Aby ułatwić kupno i sprzedaż ludzie wymyślili nowe formy zapłaty, zwane pieniędzmi. Najpierw pojawiły się banknoty oraz monety, które nazbierane trzeba było gdzieś przechowywać. Nie chciano pogubić tak cennej wartości, dlatego kluczowe było wynalezienie czegoś na kształt portfela. Słowo portfel wywodzi się od portmonetki, czyli portfela dla kobiet. Z języka francuskiego porte znaczy nosić, a monnaie znaczy moneta.

Czy prtfel ma jakąś historię?

Portfel jak wszystko ma swoją historię. W czasach średniowiecza i późniejszych epokach przechowywano cenne złota i monety w czymś na kształt worków i sakiewek. Pieniądze papierowe pojawiły się w XVIII wieku, dlatego musiano szybko wymyślić coś, w czym będzie można je przechowywać. W związku z tym wynalazcy zaczęli myśleć nad czymś, co pomieści zarówno banknoty, jak i bilony. Tak powstał portfel. Nie noszono portfela  w kieszeniach, bo nawet by się tam nie zmieścił. Był on widoczny w centralnym miejscu i najczęściej noszono go w rękach lub przypięty do pasa.

Współczesne życie portfela

Jak łatwo się domyślić współczesne portfele nie przypominają już swoich poprzedników. Niestety albo i stety świat zaczął się zmieniać, a ludziom przybyło pieniędzy oraz nowych form płatności. Karty kredytowe, dokumenty, prawo jazdy, dowód to wszystko wymaga ciągłego noszenia przy sobie. Ponadto ludzie odchodzą od płacenia tradycyjnymi pieniędzmi, a coraz częściej wybierają płatność kartą. Proponowane zewsząd promocyjne karty podarunkowe, lojalnościowe, promocyjne zmuszają do ich przechowywania. A gdzie najlepiej przechowywać wszystkie karty jak nie w portfelu? Nic dziwnego, że portfele ewoluowały, dostosowując się do wymogów współczesnych ludzi.

Czy w przyszłości portfel się zmieni?

W przyszłości jak najbardziej portfel się zmieni, ponieważ wielce prawdopodobne, że ludzie w ogóle zrezygnują z posiadania pieniądza. Częściej będą posługiwali się kartami, a wszystko będzie w jednej aplikacji, dostępnej w telefonie. Już dzisiaj można ładnie zauważyć, jak staramy się przenieść do jednego urządzenia najważniejsze informacje i dokumenty. Ma to niewątpliwie ułatwić utrzymywanie porządku oraz nie pozwoli nam na wymówki, typu zapomniałem portfela.

Portfel damski rodzaje – poznaj je wszystkie

Rodzajów portfeli damskich jest od groma na rynku, niemalże każda sztuka przykuwa uwagę swoją oryginalnością. Portfel damski skórzany, z ekoskóry czy ten najlepszej marki to najbardziej pożądane modele. Wielkie marki modowe prześcigają się w tworzeniu nowych portfeli, które będą bardziej nowoczesne i użyteczne. Portfel damski mało, duży, czerwony, zielony, skórzany – to wszystko dostaniesz w Internecie, nie wychodząc z domu. Zobacz, jak wiele jest dostępne w sieci i wybierz coś co zaskoczy Ciebie i Twoich bliskiach.

Wybierając idealny portfel każda kobieta, kieruje się jego użytecznością, ale także kolorem i rozmiarem. Kształt portfela również ma dla kobiet ogromne znaczenie. Najchętniej sięgamy po portfele większe, przypominające torebki kopertówki lub rodzaj zwany piórnikiem. Poniżej wszystkie modele portfeli damskich.

Portfel składany

Jeden z popularniejszych portfeli dla mężczyzn, ale sięga po niego wiele kobiet. Zmieścisz w nim karty, dokumenty oraz drobną gotówkę w bilionach. Te modele z powodzeniem zmieszczę się w każdej kieszeni i nie musisz mieć nawet przy sobie torebki. Jeżeli zależy Ci na takim portfelu, jednak większych rozmiarach to na pewno i taki się znajdzie.

Piórnik

Często wybierają go kobiety i młode dziewczyny. Charakteryzuje się dużą ilością przegródek i jest zapinany wkoło. Masz pewność, że z takiego portfela nic nie wypadnie, a dokumenty będą przy Tobie. Jest to portfele większych rozmiarów, dlatego idealnie nadaje się do noszenia większej torebce albo w dłoni.

Kopertówka

Tak naprawdę jest niezwykle podobny do torebki o tej samej nazwie i często kobiety noszą go w rękach. Zastępuje klasyczną torebkę, z tym wyjątkiem, że ma przegródki na ważne dokumenty i pieniądze.

Bilonówka i sakiweka

To tradycyjny portfel do przechowywania bilonu. Są to zazwyczaj bardzo małe modele, które z łatwością zmieścisz w kieszeni od spodni lub w torebce. Czasami takie portfele mają miejsce na kartę kredytową, jednak zazwyczaj zmieścisz w nim tylko monety.

Sakiewka to zbliżony model do bilonówki. Maleńki, skórzany portfel, mieszczący monety. Najczęściej zapinany na guziczek. Jest idealny dla dzieci, które dopiero uczą się, czym są pieniądze, jak je wydawać i jak przechowywać.

Portfel na dokumenty

Wymyślono także specjalne portfele na dokumenty, których wielkość jest dostosowana do prawa jazdy, paszportu, dowodu i innych. Zaprojektowany w taki sposób, aby użytkownikowi łatwo i przejrzyście się z niego korzystało. Nie musisz w nim trzymać pieniędzy, bo jest świetnym sposobem na trzymanie dokumentów w jednym miejscu.

Nerki i saszetki

Nerki i saszetki to model dla kobiet, które nie lubią torebek i noszenia portfela po kieszeniach. Nerki zapinane są w pasie albo przepasane przez tułów. Można w nich schować pieniądze, ale także ważne drobiazgi. Jest doskonałym modelem chroniącym przed kradzieżą, ponieważ wszystko masz „na ciele” dodatkowo zapięte. Korzystają z niego kontrolerzy i osoby pobierające opłaty – to najwygodniejszy i najszybszy sposób liczenia pieniędzy.

Na co zwracać uwagę przy wyborze portfela?

Wybór portfela zależy od kilku czynników:

  • ceny;
  • użyteczności;
  • wyglądu;
  • koloru;
  • wielkości.

Każdy czynnik ma znaczenie. Często kuszą nas modele od znanych projektantów, które niestety są drogie i dla większości niedostępne cenowo. Pamiętaj, że dobry portfel wcale nie musi kosztować kroci. Ładnie wyglądający portfel kupisz w sieciówce czy w sklepie z pasmanterią w przyzwoitej cenie. Czasami nie warto przepłacać, ponieważ portfele od topowych producentów, są tak samo wykonane, jak te tańsze.

Wybierając portfel, zawsze zerknij, jak został wykończony. Zobacz czy zmieścisz w nim wszystkie rzeczy, które masz w dotychczasowym modelu. Zamek jest sprawny, a cena nie przeraża? Bierz go ze sobą!

Portfel na prezent

Portfel do świetny pomysł na prezent dla mężczyzn i kobiet. Jeżeli nie masz pomysłu co kupić mamie, babci, cioci, to portfel zawsze się sprawdzi. Z dobrej jakości skórzanego portfela ucieszy się każdy. Dlatego zaskocz ich niesamowitym prezentem służącym latami.

Podsumowanie

Portfele damskie są pożądanym dodatkiem. Chętnie sięgamy po te droższe modele, które są wyznacznikiem majętności. Wybierając portfel, pamiętaj o tym, żeby pomieścił wszystkie potrzebne dokumenty. Warto zgrać go ze swoją torebką i stworzyć spójny komplet. Na licznych aukcjach internetowych znajdziesz różne modele w atrakcyjnych cenach. Szukaj tej najatrakcyjniej, gdyż producenci prześcigają się w dostosowaniu do Twoich preferencji.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • Share

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.